Dny pasivních domů: Navštivte skutečné dřevostavby tento víkend

Zobrazeno: 111

Už tuto sobotu se v rámci Dnů pasivních domů otevírá jedna z nejoblíbenějších typovek NOVAHOME KOMPAKT v Újezdu u Brna. V tomto případě se nejedná o pasivní variantu, ale KOMPAKT byl již několikrát realizován jako pasivní. Dům je před dokončením a lze tak získat informace z první ruky přímo od stavitelů i majitelů. Místní regulativy striktně požadovaly bílou fasádu a červenou střechu a ukázaly tak flexibilitu typového návrhu, který může mít i dřevěnou provětrávanou fasádu.

„Vidět na vlastní oči a slyšet na vlastní uši je to nejlepší,“ říká Václav Pinďák za NOVAHOME. „Všem našim klientům doporučujeme, aby se přijeli na některý náš dům podívat, obrázky ani sebelepší vizualizace vám komplexní obrázek o vašem budoucím bydlení nenahradí. A navíc se můžete potkat přímo s majiteli, kteří vám dají praktickou zpětnou vazbu.“
Autorem typového domu KOMPAKT je architekt Jakub Loučka: „Základní myšlenky projektu souzní s mou představou o současném rodinném domě,“ vysvětluje architekt. „Promyšlené dispozice, střídmost v nárocích na dodanou energii, konstrukční materiál, který doslova vyroste v lese, kam chodíme na houby... Můj vlastní dům vyrostl plně v souladu s filozofií projektu a mám tedy jedinečnou příležitost ho testovat sám na sobě a své rodině.“

Přijďte na návštěvu k architektovi
Také architekt Lukáš Pejsar, který navrhuje domy i pro NOVAHOME, bydlí v pasivní dřevostavbě. Svůj pasivní dům v Rožmitále pod Třemšínem si užívá s rodinou šestým rokem, takže praktických zkušeností má na rozdávání. A rád se o ně podělí, protože v rámci Dnů pasivních domů můžete jeho dům navštívit i vy.

Kouzlo dřevostavby z masivního dřeva
A proč autoři projektu vsadili na konstrukční systém z masivních dřevěných panelů? „Technologie NOVATOP v sobě kombinuje vysoce vyspělou technologii, masivnost všech prvků a krásu dřeva v jeho přírodní podobě,“ vysvětluje Václav Pinďák. „Navrhujeme, projektujeme a realizujeme domy z CLT již deset let. Za tu dobu jsme si vyzkoušeli i jiné systémy, ale NOVATOP se pro nás stal klíčový z těchto důvodů:
• kvalita pohledových panelů je výrazně lepší než u jiných výrobců
• bezproblémové vedení elektroinstalací v rámci panelů a jejich příprava už ve výrobě
• dosažení vzduchotěsnosti domů nutných pro pasivní standard bez zvláštních opatření a nákladů navíc
• dřevo v interiéru nabízí neopakovatelnou atmosféru a design, se kterým naši architekti rádi pracují a naši klienti ho milují.

Od pátku 9. do neděle 11. listopadu můžete navštívit pasivní domy po celé České republice. Během víkendu otevře své dveře několik desítek pasivních domů. Zájemci mohou bezplatně navštívit již postavené domy, nebo i ty, které jsou těsně před dokončením a získat informace z první ruky přímo od jejich majitelů nebo stavitelů. Pokud se rozhodujete o bydlení v pasivním domě, máte ideální příležitost zjistit, jaké jsou jeho výhody, nebo na co si dát při stavbě pozor.
Mapa otevřených domů https://www.pasivnidomy.cz/katalog-dne-pasivnich-domu/

Projekt NOVAHOME
vnikl před pěti lety a reagoval podle slov autorů na zvyšující se poptávku investorů po moderních dřevostavbách s kvalitní architekturou, které jsou energeticky optimalizované, technologicky vyspělé a přesto blízko přírodě. Vznikl úzkou spoluprací mezi zkušenými architekty, odbornými projektanty a realizačními firmami, kteří společně vsadili na současný evropský trend stavění ze dřeva a na masivní panely z vrstveného dřeva. Výsledkem je vysoká architektonická a technická kvalita domů v nízkoenergetickém až pasivním standardu za dobrou cenu. Projekty jsou v nabídce včetně realizace jako domy na klíč i jako hrubá stavba s opláštěním.

www.novahome.cz
www.novatop-system.cz

36A4700
90A3230tiff
1
1-1
2
IMG1924
novahomekompaktjl02
novahome-kompakt-jl-01
8
IMG8447

 

Rezervace schůzky s vystavovatelem

Rezervujte si nyní termín schůzky s vystavovatelem, který Vás zajímá. Stačí jen kliknout na "Rezervovat schůzku", vybrat požadovaného vystavovatele a datum s časem, kdy budete na výstavě. Pak už jen informaci o čem bude Vaše schůzka, aby se vystavovatel mohl dostatečně připravit na vaše konkrétní dotazy. Následně je rezervace potvrzena i e-mailem a Vy budete na stánku vystavovatele očekáváni a Vaše schůzka probehně v klidu, bez vyrušování, odbíhání a stresu. Neváhejte proto a rezervujte si schůzku včas!

Rezervace tl.