Fenomén jménem FUTURA FREESTYLE

Zobrazeno: 1536

FUTURA FREESTYLE – typový dřevěný dům se těší neutuchajícímu zájmu investorů, jaký v začátcích netušili ani sami jeho architekti a stavitelé. Dosavadní realizace „Frístajlky“ (tak se mezičasem oblíbenému modelu mezi fanoušky říká) se počítají dodnes na desítky staveb, dokončených s menšími či většími klientskými změnami po celém v Česku i na Slovensku. Ti, kteří zatím jenom uvažují o dřevostavbě, se můžou vypravit na „testovací jízdu“ na víkend nebo i na delší pobyt do vzorové FUTURY FREESTYLE, která stojí v obci Pulečný, v nádherném prostředí na pomezí Českého ráje a Jizerských hor.

V čem spočívá povedená receptura vyhledávaného konceptu, který se stejně dobře uplatní jako rodinný nebo víkendový dům? Dům s dispozicí 3 + kk a užitnou plochou 76,5 m2 je navržen pro 3 až 4 osoby. Díky platformě II.NP lze užitnou plochu rozšířit až na 108 m2 (4+kk). Celý dům je maximálně otevřen a propojen s exteriérem, zároveň však poskytuje potřebné soukromí. Hlavní obytný prostor přízemí spojuje obývací pokoj s kuchyní a jídelnou. Pokračováním velkorysého prostoru je terasa, která prodlužuje dům do zahrady skrz prosklenou stěnu. V druhé části se nachází zázemí a pokoje. V patře je možné vytvořit samostatný pokoj, druhou koupelnu, pracovnu, pokoj pro hosty atp., nebo celý prostor ponechat jako otevřenou platformu, která poslouží třeba jako herna pro děti, nebo místo na odpočinek.
Úspěšný typový dům uvedli na trh architekti realizující moderní dřevostavby pod hlavičkou Prodesi/Domesi, kteří se již od založení firmy specializují na stavění ze dřeva a v současnosti patří mezi etablované dodavatele jak typových, tak individuálně stvárněných domů.
Nosná konstrukce domu FUTURA FREESTYLE je postavena z CLT masivních dřevěných panelů. Tato progresivní technologie staveb se za posledních několik let rozšířila po celém světě a relativně rychle pronikla i na český a slovenský trh. Mezi její největší přednosti patří rychlost a pŕesnost výstavby.

Mnohé zajímá v současnosti i energetická bilance stavby. „Poměrně jednoduchými opatřeními a vhodným usazením na pozemek (zejména orientací ke světovým stranám) je možné dům do kategorie „nízkoenergetický“ posunout,“ vysvětluje architekt Pavel Horák, jeden z autorů domu a doplňuje: „Vždy upřednostňujeme, aby dům měl dobře navrženou obálku a spotřebovával tak minimum energie, kterou je možné dodat i nejjednodušším zdrojem. Vytápění je u tohoto domu je v základu navrženo elektrickými přímotopy a doplněno krbovými kamny. Jako doplněk je samozřejmě možné instalovat rekuperaci (řízené větrání se zpětným ziskem tepla).“

FUTURA FREESTYLE je správná volba pro zájemce, kteří i u typového domu očekávají komfort moderního bydlení a kultivovanou architekturu. Je o multifunkčním prostoru, může sloužit jako rodinný nebo víkendový dům. „FUTURA FREESTYLE je typový dům, který shrnuje naše poznatky o funkčním bydlení v moderní dřevostavbě a reaguje na aktuální trendy v oblasti individuálního bydlení,“ dodává Pavel Horák.

Filozofií společnosti Prodesi/Domesi je nabízet klientům komplexní servis od architektonického návrhu až po samotnou realizaci stavby. Více o typových domech od Prodesi/Domesi naleznete na http://www.domesiconcepthouse.com/ Vše o službách architektů realizujících dřevostavby najdete na www.domesi.cz
Foto: Lina Németh, Peter Azor

vodn-1-p-d-FF-vzorov-DCH-Pulen-9204-LR
10-Domesi-Futura-Freestyle-BA-D-20180630084423
9-FF-Bez-P4040092-1
6-FF-9098-LR
5-FF-dom-dubravka-c-peter-azor0053-LR
4-prodesi-domesi-FF-Doln-Krup-SK-20180719182125fb
3-FF-dubravka-c-peter-azor0014-LR
2-FF-8912-LR
1NP
2NP

 

 

Rezervace schůzky s vystavovatelem

Rezervujte si nyní termín schůzky s vystavovatelem, který Vás zajímá. Stačí jen kliknout na "Rezervovat schůzku", vybrat požadovaného vystavovatele a datum s časem, kdy budete na výstavě. Pak už jen informaci o čem bude Vaše schůzka, aby se vystavovatel mohl dostatečně připravit na vaše konkrétní dotazy. Následně je rezervace potvrzena i e-mailem a Vy budete na stánku vystavovatele očekáváni a Vaše schůzka probehně v klidu, bez vyrušování, odbíhání a stresu. Neváhejte proto a rezervujte si schůzku včas!

Rezervace tl.