Lépe, kvalitněji a více ekologicky

Zobrazeno: 642

Podle této tříslovné mantry se pravděpodobně řídí ve společnosti NEMA Dřevostavby s. r. o. při výrobě dřevostaveb a hlavně při vymýšlení nových postupů a vychytávek, které ve výsledku ocení hlavně investor. Představujeme vám tři z jejich novinek, které rozhodně stojí za zmínku.

Neviditelné kastlíky na žaluzie
Co největší část procesu výstavby udělat během výroby v hale a na pozemek investorovi dovézt co možná nejvíce postavený dům. To je cílem společnosti NEMA, a tak hledá nové způsoby, jak již během samotné výroby dřevostavby zasadit do stěn dveře, okna… a nově také kastlíky na venkovní žaluzie. Společně s dodavatelem totiž vyvinuli unikátní kastlíky, které jsou vyrobeny ze speciální desky Powerpanel od Fermacellu určené do exteriérů a které osazují již ve výrobě přímo do stěny domu. Kastlíky tak nejsou viditelné a nijak nenarušují estetičnost domu.
300 kastliky2 300 kastliky3 300 kastliky4

Stěna NEMA Pasiv
Jedná se o nový typ skladby stěny vyvinutý pro pasivní dřevostavby. Tato skladba zajišťuje velmi vysokou energetickou úsporu a navíc je difuzně otevřená, díky čemuž dochází k přirozené regulaci vnitřní vlhkosti prostředí vzniklé běžným provozem v domácnosti (např. vařením, sprchováním apod.). Na rozdíl od běžných pasivních dřevostaveb má díky vnější izolaci z minerální vaty dům s použitím této skladby minimální požární odstupy. Proto si jej mohou postavit i majitelé výrazně menších pozemků.
Další nezanedbatelnou výhodou skladby NEMA Pasiv je vyčlenění podstatné části izolace mimo zastavěnou plochu, takže stěny v takovémto domě ubírají z vnitřního prostoru velmi málo místa. Díky použití 20 cm fasádní vaty je navíc jednodušší vyloučit tepelné mosty (tj. místa, kudy nejvíce uniká teplo z domu, nejčastěji v okolí oken, dveří apod.). Skladba také při výrobě umožňuje použít vložené kastlíky na venkovní žaluzie, které nejsou na fasádě viditelné.
300 NEMA PASIV

Stěna NEMA Eko+
Úplně nová skladba stěny určená pro ty, kteří chtějí bydlet v co nejekologičtější dřevostavbě. Díky dřevovláknité izolaci Steico nabízí tato skladba špičkové tepelně izolační vlastnosti. Dřevovlákno navíc v Nemě dokáží použít i do ostatních skladeb, jako jsou stropy, příčky, střechy apod. Díky tomu se výrazně zvýší poměr použitého dřeva ve stavbě a vy tak bydlíte ve skutečně dřevěném domě. Nejznatelněji tento materiál ve skladbě dřevostavby pak uživatelé domu ocení v létě, kdy dochází k výrazně nižšímu ohřívání interiérů než při použití klasických materiálů (vata, polystyren). Důsledkem je menší kolísání vnitřní teploty a tím pádem pro majitele vyšší komfort bydlení i bez klimatizace. Potěší také to, že i přes použití přírodní dřevovláknité (tedy mnohem lepší a ekologičtější) izolace, je cena dřevostavby s touto skladbou stále velmi příznivá.
300 steico 2 768 Eko s devovlknem 1

Více o dřevostavbách NEMA najdete na www.nema.cz.

 

 

Rezervace schůzky s vystavovatelem

Rezervujte si nyní termín schůzky s vystavovatelem, který Vás zajímá. Stačí jen kliknout na "Rezervovat schůzku", vybrat požadovaného vystavovatele a datum s časem, kdy budete na výstavě. Pak už jen informaci o čem bude Vaše schůzka, aby se vystavovatel mohl dostatečně připravit na vaše konkrétní dotazy. Následně je rezervace potvrzena i e-mailem a Vy budete na stánku vystavovatele očekáváni a Vaše schůzka probehně v klidu, bez vyrušování, odbíhání a stresu. Neváhejte proto a rezervujte si schůzku včas!

Rezervace tl.