Udržitelný rozvoj a české dřevo

Zobrazeno: 357

Jak souvisí udržitelný rozvoj a české dřevo? Naše dřevo pochází z lesů, ve kterých se hospodaří trvale udržitelným způsobem. České lesy jsou ze zákona obhospodařovány podle Lesních hospodářských plánů a osnov, které jasně stanovují, jak se má o les pečovat, aby byl trvale udržitelným zdrojem suroviny. (Zákon č. 289/1995 Sb.)

Navíc, z celkové plochy je zhruba 71 % lesů certifikovaných uznávanými systémy PEFC a FSC. Tyto certifikace ukazují, že lesníci při své práci zachovávají v lesích jejich různorodost, produkční schopnosti, regenerační kapacitu a vitalitu. Takové lesy jsou schopné plnit naše požadavky nejen v současnosti, ale budou přinášet užitek i budoucím generacím. (PEFC), (FSC, 2016)

Více informací o tom, jak využíváním dřeva chráníme životní prostředí, si přečtěte v e-booku, který pro Vás připravila Nadace dřevo pro život.

 

Rezervace schůzky s vystavovatelem

Rezervujte si nyní termín schůzky s vystavovatelem, který Vás zajímá. Stačí jen kliknout na "Rezervovat schůzku", vybrat požadovaného vystavovatele a datum s časem, kdy budete na výstavě. Pak už jen informaci o čem bude Vaše schůzka, aby se vystavovatel mohl dostatečně připravit na vaše konkrétní dotazy. Následně je rezervace potvrzena i e-mailem a Vy budete na stánku vystavovatele očekáváni a Vaše schůzka probehně v klidu, bez vyrušování, odbíhání a stresu. Neváhejte proto a rezervujte si schůzku včas!

Rezervace tl.