3AE představuje další ze svých individuálních domů

Pasivní dřevostavba přesně dle představ klientů vyrostla nedaleko Prahy a důležité je, že se představí v rámci Dne otevřených dveří, které proběhnou 11. - 13.11.2016 široké veřejnosti. Zájemci se tak budou moci přesvědčit o kráse a vlastnostech dřevěných staveb, popovídat si přímo s majiteli domu a zástupci projekční a realizační firmy 3AE s.r.o.

Číst více

Den dřevostaveb představí 7. října 2017 to nejlepší z nabídky členských firem Asociace dodavatelů montovaných domů

Asociace dodavatelů montovaných domů, jejímž generálním partnerem je společnost Fermacell, bude v sobotu 7. října 2017 pořádat pro všechny příznivce dřevostaveb, zejména však pro ty, kteří se pro výstavbu svého nového dřevěného domu teprve rozhodují, již čtvrtý ročník „Dne dřevostaveb“. Cílem bude i letos propagovat u široké veřejnosti kvalitní dřevostavby, a to nejen vzorové a referenční domy, ale i rozestavěné stavby členských firem ADMD.

Číst více

Dřevostavba ze systému Novatop

Rychlost výstavby, moderní a ekologický materiál vyrobený z plně obnovitelného zdroje a životnost plně srovnatelná se zděným systémem. To byly priority pana investora, který se rozhodl pro realizaci svého rodinného domu z masivních dřevěných panelů vyráběných v České republice pod značkou Novatop.

Číst více

Dům 122 s chytrými kombinacemi

05. 09. 2016 | Dům č. 122 ALLSTAV má téměř čtvercový půdorys, a tím mu projektant vytvořil podmínky pro chytré kombinace vnitřního uspořádání. Samozřejmě, že šikovný projektant tvoří jeden z pilířů dobrého domu, ale v našem případě je tím klíčovým prvkem síla stavitele.

Číst více

Dům pro seniory Týnec nad Labem oceněn v soutěži Český energetický a ekologický projekt 2015

Za projekt „Senior park Týnec nad Labem – etapa Komunitní dům pro seniory“ obdržela společnost ATREA s.r.o. cenu Ministerstva pro místní rozvoj.
V úterý 22. listopadu byly na galavečeru v Betlémské kapli slavnostně předány tituly v již 14. ročníku prestižní soutěže Český energetický a ekologický projekt, stavba, inovace roku 2015. Tato soutěž tradičně vyhledává a prezentuje projekty, stavby, průmyslové technologie a inovace zaměřené mimo jiné právě na obory, které jsou doménou společnosti ATREA s.r.o. a to zejména zvýšení energetické účinnosti a dosažení úspor energie ČR a zlepšení životního prostředí ve velkoměstech, obcích a aglomeracích ČR a EU.

Číst více

Lépe, kvalitněji a více ekologicky

Podle této tříslovné mantry se pravděpodobně řídí ve společnosti NEMA Dřevostavby s. r. o. při výrobě dřevostaveb a hlavně při vymýšlení nových postupů a vychytávek, které ve výsledku ocení hlavně investor. Představujeme vám tři z jejich novinek, které rozhodně stojí za zmínku.

Číst více

Nové vydání časopisu DŘEVO&stavby je v prodeji!

V prázdninovém vydání časopisu DŘEVO&stavby najdete:
• šest redakčních návštěv v moderní dřevostavbě, tradičním rodinném domě s venkovským nádechem nebo v rekonstrukci dřevostavby, díky níž se stará stodola proměnila v osobitou stavbu s dřevěným srdcem

Číst více

Parametry domů Haas Fertigbau předstihly požadavky současných norem

Od roku 2020 bude možné stavět pouze budovy s parametry pro současné pasivní domy. S tímto vývojem firma Haas Fertigbau počítá už dnes – díky promyšlenému konstrukčnímu systému vykazují dřevostavby Haas Fertigbau výrazně lepší hodnoty, než požadují současné normy. Výjimečné jsou především tepelněizolační vlastnosti obálky domu, systém zajištění vzduchotěsnosti a akustiky.

Číst více

Představení pasivního domu

DOMY D.N.E.S. nestaví jen typové domy, nýbrž ve spolupráci s dceřinou společností DNK jsou připraveni naprojektovat a postavit dům přímo pro Vás. Jedním z domů projektovaných „na míru“ je dům pro mladý pár nedaleko od Prahy. Projekt pro stavební povolení dodal investor a DOMY D.N.E.S. zajistilo projekt realizační a vyřízení dotací pro stavbu pasivního domu.

Číst více

Senior park Týnec nad Labem

Záměrem investora je postupné vytvoření ucelené lokality (souboru budov, permakulturní zahrady a parku) pro pohodlný a důstojný život s odpovídající péčí nejen pro seniory. V první etapě se již staví „Komunitní dům pro bydlení seniorů".

Číst více

Vybírejte si zastínění – pergola na Vaši zahradu či terasu

Společnost Maron úspěšně vstoupila na trh roku 1991, v letošním roce tedy slaví 25-leté výročí. Společnost se zabývá stínicí technikou, a to jak venkovním, tak vnitřním zastíněním. Zakládá si na rodinné tradici a na individuálním přístupu k zákazníkům. Spolupracuje s ověřenými a spolehlivými dodavateli ze zahraničí.

Číst více

Wolf System slaví 50 let firmy

V České republice působí jako dceřiná společnost od roku 1992, tedy více než čtvrt století. Veškeré poznatky a know-how daného oboru získané ze zemí Evropské unie aplikují na domácím trhu. Jedním z hlavních produktů firmy jsou projekce, výroba a výstavba montovaných dřevostaveb – nízkoenergetických domů a budov s větším rozsahem užití.

Číst více

Rezervace schůzky s vystavovatelem

Rezervujte si nyní termín schůzky s vystavovatelem, který Vás zajímá. Stačí jen kliknout na "Rezervovat schůzku", vybrat požadovaného vystavovatele a datum s časem, kdy budete na výstavě. Pak už jen informaci o čem bude Vaše schůzka, aby se vystavovatel mohl dostatečně připravit na vaše konkrétní dotazy. Následně je rezervace potvrzena i e-mailem a Vy budete na stánku vystavovatele očekáváni a Vaše schůzka probehně v klidu, bez vyrušování, odbíhání a stresu. Neváhejte proto a rezervujte si schůzku včas!

Rezervace tl.