100% přírodní oleje a vosky ochrání dřevo i zdraví

Dřevěný interiér si vybíráme kvůli dobrému pocitu, chceme cítit přírodu, vnímat vůni dřeva. Dřevo ale musíme ošetřit proti působení různých škodlivých vlivů. Je dobré vědět, že dnes můžeme chránit dřevo a tím i své zdraví použitím čistě přírodních olejů a vosků Painteco.

Číst více

19. - 20. října 2017, Konference Dřevostavby v praxi 11, hotel Skalský dvůr

Druhá největší česká konference o dřevostavbách – Dřevostavby v praxi 11, 19. – 20. října 2017 - se zaměří na témata difuzně uzavřených a otevřených skladeb obvodových plášťů, komfort obyvatele a požadavky úspornosti a v neposlední řadě na požární bezpečnost dřevostaveb. Všechna témata jsou cíleně zaměřena na stavební praxi, takže získané požadavky je možné velmi rychle aplikovat do své běžné praxe.

Číst více

20 podlažní výšková budova AQUILA ve švýcarském Pratellnu s deskami fermacell o ploše pěti fotbalových hřišť prezentuje výhody hybridních konstrukcí

Nová výšková stavba „AQUILA“ (v překladu „Orel“) převyšuje nové nádraží ve švýcarském Prattelnu (nedaleko Basileje) o 19 podlaží a vytváří symbol a určuje novou tvář města. Architektura, která mu vtiskla identitu, spolu s pokrokovým prostorovým řešením, vytváří přesvědčivý dojem. Profesionálové ve stavebnictví oceňují hybridní konstrukci s dřevěnými obvodovými stěnami. A společnost Fermacell, která na stavbu vyrobila a dodala sádrovláknité desky o ploše pěti fotbalových hřišť, opět dokazuje své kompetence při realizaci náročných objektů.

Číst více

3AE představuje další ze svých individuálních domů

Pasivní dřevostavba přesně dle představ klientů vyrostla nedaleko Prahy a důležité je, že se představí v rámci Dne otevřených dveří, které proběhnou 11. - 13.11.2016 široké veřejnosti. Zájemci se tak budou moci přesvědčit o kráse a vlastnostech dřevěných staveb, popovídat si přímo s majiteli domu a zástupci projekční a realizační firmy 3AE s.r.o.

Číst více

Bungalov s obytnou plochou cca 150 m2

Jeden z nových rodinných domů, který v létě 2017 dokončili pracovníci společnosti Allstav, byl bungalov 150 nedaleko Prahy. Majitel domu si z katalogové nabídky vybral přízemní dům, který si nechal doupravit podle svých představ.

Číst více

Časopis sruby&roubenky 2-2017 je již v prodeji!

V aktuální vydání časopisu sruby&roubenky mimo jiné najdete:
• redakční návštěvy – jednu v roubence dřevěnce...
•... druhou v poloroubence, která má sednici spojenou s bazénovou místností
• a třetí návštěvu v podobě výletu na ranč, který je jak jinak než pořádným srubem

Číst více

Časopis sruby&roubenky 3/2017 je již v prodeji!

V čísle 3/2017 časopisu sruby&roubenky mimo jiné najdete:
• Redakční návštěvy – jednu nádhernou, liniově čistou roubenku ze Šumavy, druhou ze srubu, který je po právu nazýván rodinným sídlem. Třetí návštěva je také ze srubu, který ač uprostřed moderní zástavby, působí přirozeně a útulně usazen.
• Jak se tak asi může žít v roubence nebo ve srubu?

Číst více

Co dokáže vítr?

Označení ETA by měla být určitou zárukou toho, že výrobek byl otestován a splňuje dané normy. Že to může být ve skutečnosti i jinak, je jasné všem profesionálům. Pomocí praktické ukázky Vám ukážeme, že silnější vítr dokáže ohnout relativně stabilní úhelník. K tomu však nemusí dojít, pokud si vyberete kvalitní výrobky, které prochází dlouhou řadou testování včetně větrných a seismologických pokusů. Zdánlivě zanedbání hodné rozestavění děr na úhelníku Vám může ušetřit spoustu peněz a problémů.

Číst více

Co najdete v novém vydání časopisu DŘEVO&stavby 6/2017?

• Číslo 6 zahajují redakční návštěvy, tedy texty o domech a majitelích, a především jejich dojmech z procesu stavby dřevostavby. Dřevostavba se dá postavit rychle a dobře, ale není tomu tak vždy. Jistě pro vás bude přínosné, přečíst si příběhy ostatních. Úvodní blok článků pak uzavírá dřevostavba ze Slovinska, která je přímo určena pro důchodce, tedy pro nejlepší léta. A nemusíme vždy skončit v klasické dispozici domu se standardními okny a v ušáku na vinylové podlaze, že...

Číst více

Rezervace schůzky s vystavovatelem

Rezervujte si nyní termín schůzky s vystavovatelem, který Vás zajímá. Stačí jen kliknout na "Rezervovat schůzku", vybrat požadovaného vystavovatele a datum s časem, kdy budete na výstavě. Pak už jen informaci o čem bude Vaše schůzka, aby se vystavovatel mohl dostatečně připravit na vaše konkrétní dotazy. Následně je rezervace potvrzena i e-mailem a Vy budete na stánku vystavovatele očekáváni a Vaše schůzka probehně v klidu, bez vyrušování, odbíhání a stresu. Neváhejte proto a rezervujte si schůzku včas!

Rezervace tl.